Skaning laserowy umoĹźliwia zdalny pomiar setki tysięcy punktĂłw na sekundę z milimetrową precyzją. KaĹźdy z punktĂłw posiada nie tylko swoje współrzędne X, Y, Z ale rĂłwnieĹź parametr intensywności odbitego sygnału czy teş kolor. Operowanie na „chmurze punktĂłw” to zarĂłwno realistyczne wizualizacje, precyzyjne pomiary w przeniesionej w wirtualną rzeczywistość przestrzeni oraz podstawa do zaawansowanego modelowania przestrzennego i inĹźynierii odwrotnej.

Zakup skanera laserowego to naturalna konsekwencja rozwoju technologicznego, który towarzyszył nam od chwili założenia firmy. Skaning laserowy stanowi idealne uzupełnienie metody fotogrametrycznej. Połączenie obu tych metod pozbawia każdą z nich ich istotnych wad. Daje to możliwość niezwykle wiernego przeniesienia otaczającej nas rzeczywistości na monitory naszych komputerów. Jeszcze nigdy pozyskiwanie tak ogromnej ilości informacji nie odbywało się w tak krótkim czasie.

Nasz skaner to instrument średniego zasięgu skanujący z prędkością 976 000 punktów na sekundę. Zasięg 120 m to udany kompromis pomiędzy maksymalną odległością podlegającą skanowaniu a milimetrową dokładnością położenia punktów. Tym samym za jego pomocą z powodzeniem można realizować zadania z zakresu inwentaryzacji architektoniczno-budowlanych, inwentaryzacji stanowisk archeologicznych, prac konserwatorskich, inwentaryzacji skomplikowanych obiektów przemysłowych i inżynierskich, pomiarów objętości składowisk, monitoringu przemieszczeń i odkształceń, czy też inwentaryzacji postępów eksploatacyjnych w odkrywkowych zakładach górniczych i kamieniołomach.